Start arrow Start arrow Zdrowie Polaków
Menu główne
Start
Alveo
Szukaj w serwisie
Napisali o nas
O autorach
Poleć nas znajomym
Regulamin witryny
Polityka prywatności
Przyślij artykuł
Sondy

Osada Podzamcze Park - Chęciny - dla inwestorów

Polecamy

Zdrowy organizm

Alveo

Oczyszczanie organizmu

Zygmunt WilkowskiBiocybernetyk

Zygmunt Wilkowski

 

Zdrowe odżywianie

Choroby cywilizacyjne

Nieuleczalne choroby - jak je wyleczyć?

Jak pokonać nowotór złośliwy? Spraw, aby nowotwór, rak nie był dla Ciebie zagrożeniem!

 

Analiza mikropierwiastkowa - ankieta

 

 
"Postawa ignorancji nie zmienia nic w świecie zewnętrznym, jak również w świecie ignoranta." - Artur Nowak
Cytat dnia
To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia.
Zdrowie Polaków
27.11.2006.
Spis treści
Zdrowie Polaków
Strona 2
Najczęstszą dolegliwością, na którą cierpią Polacy są problemy ze wzrokiem, a prawie połowa Polaków ma nadwagę. Na tle Europejczyków Polacy są jednym z kilku narodów najmniej zadowolonych ze swojego zdrowia. Aby o nie zadbać zażywają witaminy i mikroelementy, starają się schudnąć i wykonują większą ilość ćwiczeń fizycznych - tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Reader's Digest - Europe Health 2006. Wśród badanych Polaków ze swojego zdrowia bardziej zadowoleni są mężczyźni niż kobiety oraz osoby w wieku poniżej 45 lat. Polacy są jednym z kilku narodów, który wykazuje ponadprzeciętną troskę o zdrowie – 67% badanych Polaków odpowiadało, że w ogromnym lub dość znacznym stopniu troszczą się o swoje zdrowie. Polacy podobnie jak inni Europejczycy w trosce o swoje zdrowie najczęściej zażywali witaminy i mikroelementy (50% badanych) oraz starali się schudnąć (47% badanych).

Po witaminy w Polsce częściej sięgały zarówno kobiety oraz osoby nieposiadające dzieci, jak i osoby zaliczane do grupy „troszczących się o własne zdrowie”. Stracić na wadze starały się przede wszystkim kobiety i osoby starsze. Polacy częściej niż przeciętny Europejczyk deklarowali wykonywanie ćwiczeń fizycznych (39%). Częściej wykonywali je mężczyźni, osoby posiadające ubezpieczenie zdrowotne, osoby „zdrowe” oraz osoby „dobrze poinformowane na temat własnego zdrowia”. Próbę rzucenia palenia zadeklarowało w Polsce bardzo mało osób – jedynie 13%, z czego 8% próbowało zastosować nikotynowe terapie zastępcze (gumy, plastry itp.).

Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć
Segmentacja polskich respondentów według oceny stanu swojego zdrowia i troski o nie.
Segmenty „zaangażowani” i „niezwyciężeni” składają się częściej z osób młodszych, w wieku poniżej 45 lat. Segmenty „apatyczni’ i „niespokojni” składają się częściej z osób starszych, powyżej 45 lat. Mężczyźni częściej należą do segmentu „zaangażowani”, zaś kobiety do segmentu „niespokojni”.


Drukuj Wersja do wydruku Email Wyślij znajomym
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Tematy pokrewne
Nowości
Najczęściej czytane

R E K L A M AMiejsce na Twój link
Advertisement
© www.zdrowie.annet.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.