Start arrow Start arrow Wydatki na zdrowie Polaków
Menu główne
Start
Alveo
Szukaj w serwisie
Napisali o nas
O autorach
Poleć nas znajomym
Regulamin witryny
Polityka prywatności
Przyślij artykuł
Sondy

Osada Podzamcze Park - Chęciny - dla inwestorów

Polecamy

Zdrowy organizm

Alveo

Oczyszczanie organizmu

Zygmunt WilkowskiBiocybernetyk

Zygmunt Wilkowski

 

Zdrowe odżywianie

Choroby cywilizacyjne

Nieuleczalne choroby - jak je wyleczyć?

Jak pokonać nowotór złośliwy? Spraw, aby nowotwór, rak nie był dla Ciebie zagrożeniem!

 

Analiza mikropierwiastkowa - ankieta

 

 
"Postawa ignorancji nie zmienia nic w świecie zewnętrznym, jak również w świecie ignoranta." - Artur Nowak
Cytat dnia
Łatwiej zakochać się, nie kochając, niż odkochać, kiedy się kocha.
Wydatki na zdrowie Polaków
05.06.2006.

Według Ogólnopolskiego Kwestionariusza Produktów i Usług Acxiom Polska, rodacy coraz częściej decydują się na dodatkowe finansowanie opieki zdrowotnej. Aż 70 procent Polaków twierdzi, że korzystało z niepublicznych usług medycznych.

 

Ankietowani przyznali, że starali się płacić za leczenie tylko w poważnych przypadkach i sporadycznie. 9 procent respondentów nie leczy się w ogóle w placówkach publicznych.

28 procent ankietowanych przyznało, że chętnie skorzystałoby z produktów ubezpieczeniowych, które pokrywają np. koszty korzystania z prywatnych usług medycznych. Tego typu ubezpieczenia są co prawda jeszcze dużą nowością, jednak coraz więcej osób interesuje się nimi.

43 procent osób, które wypełniały kwestionariusze zadeklarowało, że stara się nie wydawać na lekarstwa więcej niż 50 złotych miesięcznie, 36 procent przyznało, że miesięcznie wydaje na medykamenty kwotę od 51-100 złotych, zaś 17 procent stara się przeznaczać na nie kwotę w przedziale od 101-200 złotych.

Ankietowani najczęściej kupują przeciwbólowe leki bez recepty (81 procent), specyfiki na przeziębienie lub grypę (78 procent), medykamenty na gardło i kaszel (67 procent) lub też witaminy (57 procent). 31 procent Polaków kupuje też preparaty na dolegliwości mięśniowe i stawowe, a 19 procent sięga po specyfiki przeciwłupieżowe, pomagające w odchudzaniu (17 procent), zaś 17 procent kupuje preparaty, które pomagają zredukować stres i zmęczenie.

Konsumentów zapytano też, czym kierują się przy wyborze apteki. Polacy jako najważniejszy argument wymieniają korzystne ceny (59 procent), odległość od miejsca zamieszkania (41 procent) oraz dobrą obsługę (31 procent) i doradztwo (31 procent). Mniejszy wpływ na wybór apteki ma zróżnicowana oferta (6 procent), przyzwyczajenie (14 procent) oraz zadowolenie z obsługi (20 procent).

Źródło: egospodarka.pl 

Drukuj Wersja do wydruku Email Wyślij znajomym
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Tematy pokrewne
Nowości
Najczęściej czytane

R E K L A M AMiejsce na Twój link
Advertisement
© www.zdrowie.annet.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.