Start arrow Start arrow Trzy drogi prowadzące do przedłużenia życia
Menu główne
Start
Alveo
Szukaj w serwisie
Napisali o nas
O autorach
Poleć nas znajomym
Regulamin witryny
Polityka prywatności
Przyślij artykuł
Sondy

Osada Podzamcze Park - Chęciny - dla inwestorów

Polecamy

Zdrowy organizm

Alveo

Oczyszczanie organizmu

Zygmunt WilkowskiBiocybernetyk

Zygmunt Wilkowski

 

Zdrowe odżywianie

Choroby cywilizacyjne

Nieuleczalne choroby - jak je wyleczyć?

Jak pokonać nowotór złośliwy? Spraw, aby nowotwór, rak nie był dla Ciebie zagrożeniem!

 

Analiza mikropierwiastkowa - ankieta

 

 
"Postawa ignorancji nie zmienia nic w świecie zewnętrznym, jak również w świecie ignoranta." - Artur Nowak
Cytat dnia
Tak bardzo pragniemy urzeczywistnienia marzeń, ale w chwili ich spełnienia nie wiemy co z nimi zrobić.
Trzy drogi prowadzące do przedłużenia życia
04.05.2006.
Trzy poniższe zasady dotyczące trybu życia, zgodnie z opinią Prof. Jeffrey'a Blumberga, mają znaczący wpływ na stan zdrowia ludzi. Są także sposobem na przezwyciężenie zbliżającego się kryzysu zdrowotnego, jaki może mieć miejsce w najbliższym czasie.


 

Należy spożywać więcej bogatych w antyoksydanty warzyw i owoców takich jak: brokuły, marchew, brzoskwinie.
Należy regularnie podejmować umiarkowany wysiłek fizyczny, co zachowuje w dobrej kondycji układ krążenia, wzmacnia serce, układ mięśniowy oraz zmniejsza ryzyko osteoporozy.
Należy rozważyć suplementację antyoksydantów, które zwykle w procesach przygotowywania żywności ulegają degradacji.


Zbliżamy się do nowego rozdziału w historii ludzkości i wszystkie dziedziny naszego życia społecznego będą w jakiejś części dotknięte. My ludzie starzejemy się. - z takim przesłaniem jeden ze światowych ekspertów z zakresu żywienia i gerontologii prowadził swoje wykłady w The Royal Society w Londynie.

Profesor Blumberg, który jest szefem Laboratorium Badań nad Anty-oksydantami w Centrum Żywienia na Uniwersytecie Tufts w Bostonie, opisał globalne demograficzne zmiany jakie zachodzą w naszym świecie, nie tylko w jego bogatej zindustrializowanej części ale także w krajach mniej rozwiniętych. Liczba i procent osób starszych w populacji rośnie szybko. w Europie na przykład w najbliższych 2-3 dekadach liczba kobiet w wieku powyżej 80 lat wzrośnie do 15 milionów.

Profesor Blumberg wyjaśnił jak wyglądała dystrybucja wiekowa populacji Europejskiej na początku XIX wieku, wykres ten przypomina piramidę z szeroką podstawą ludzi młodych i niewielkim szczytem odpowiadającym populacji ludzi starszych. Wykres sporządzony na podstawie obecnych danych w swoim kształcie przypomina raczej drapacz chmur z równymi liczebnie kolejnymi segmentami wiekowymi. Implikacje tego stanu mogą być bardzo poważne i dotyczyć wielu aspektów
cywilizacyjnych: rozwoju ekonomicznego , wzrostu liczby osób zależnych ekonomicznie od rodziny czy funduszy emerytalnych, zmian dotyczących transportu publicznego, rozwiązań architektonicznych, sposobów spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim organizacji i nakładów na służbę zdrowia.

To jest tok myślenia, który skupia uwagę autorytetów medycznych i polityków na całym świecie. Nieprzypadkowo Rok
1999 został dedykowany osobom starszym. W Wielkiej Brytanii przeprowadzono największą w historii debatę publiczną w której wzięło udział 30 milionów ludzi starając się odnaleźć odpowiedź na postawione przez ankietujących pytanie: Jak rozbroić demograficzną bombę zegarową?. Równocześnie ponad 100 medycznych czasopism w 30 krajach wsparło tę inicjatywę poprzez dedykowanie jednego numeru problemom starości.

Dłużej chorzy, chromi i niepełnosprawni?

Problemem dotychczasowych sukcesów medycyny związanych z przedłużeniem średniej długości życia, jest to, że generalnie wydłużył się okres, który starsi ludzie muszą spędzić w gorszym stanie zdrowia. Ale zgodnie z teorią prof.
Blumberga nie jest to takie jednoznaczne.

To co zdarza się obecnie najczęściej to sytuacja, kiedy w wieku średnim pojawiają się pierwsze objawy rozmaitych chorób przewlekłych (chorób serca, choroby wieńcowej, osteoporozy, nadciśnienia, chorób nowotworowych), które następnie rozwijają się i skazują chorego na borykanie się z nimi przez resztę życia.

Zebrane dotąd dane statystyczne i badawcze wskazują, że istnieją sposoby aby odwlec pojawienie się tych pierwszych objawów chorobowych. Przesuwając ich pojawienie się z lat
50-55 na lata 65 lub nawet 75. Zebrane dotąd informacje wskazują jasno, że odżywiając się we właściwy sposób, wybierając zdrową żywność i stosując odpowiednie dodatki do żywności można opóźnić pojawienie się objawów wielu chorób przewlekłych.

Trzeba zmieniać stereotypy dotyczące starości, często związane z bezradnością i chorobą i wysokimi kosztami leczenia osób starszych. Trzeba na miarę własnych możliwości czynić to o czym wiemy, że jest rozsądne, odpowiedzialne i efektywne w zapobieganiu kompilkacjom starości

Zacznijmy już dzisiaj!

Trzeba zaczynać od zaraz - podkreśla prof. Blumberg- ponieważ choroby przewlekłe rozwijają się podstępnie - bez gwałtownych objawów, ale systematycznie. Inaczej nietrudno przewidzieć, co stanie się z nami za 25 lat.

Prof. Blumberg nie ma wątpliwości, że dowody potwierdzające stosowanie antyoksydantów u osób starszych narażonych na choroby przewlekłe są już dostateczne i usprawiedliwiają stosowanie tej metody profilaktyki.

W wielu przypadkach nawet poprawnie sporządzona i bogata w antyoksydanty dieta może być niewystarczająca, ze względu na metody przygotowywania posiłków - gotowanie, smażenie, co ma duży wpływ na ubytek witamin.

To czego się uczymy - nie z badań stricte naukowych, ale z obserwacji różnic pomiędzy grupami ludzi , którzy przyjmują antyoksydanty i tych którzy ich nie przyjmują oraz oceny ryzyka i częstości występowania poszczególnych chorób - jednoznacznie wskazuje, że rozsądnie jest stosować równolegle zdrową dietę oraz suplementację tej diety w antyoksydanty.

Rozsądną rzeczą jest mówić o tym i wdrażać ten rodzaj profilaktyki.

Swój wykład prof. Blumberg zakończył konkluzją: Przez połączenie prawidłowej, odpowiednio przygotowanej i wzbogaconej diety oraz wysiłku fizycznego, można dokonać bardzo pożytecznej zmiany obrazu starzenia się.

Skróty z części merytorycznej wykładu:

Dane z badań prowadzonych w Stanach Zjednoczonych wykazały, że stosowanie suplementacji witaminy E u chorych na chorobę Alzheimera daje lepsze rezultaty (spowolnienie postępu
choroby) niż stosowane dotąd specyficzne metody terapii.

W badaniach nad wpływem betakarotenu na układ immunologiczny, prowadzonych przez amerykańskich lekarzy stwierdzono zahamowanie spadku aktywności komórek układu immunologicznego (killer cell) u osób powyżej 65 roku życia.
Komórki te odpowiedzialne są za reakcje odpornościową skierowaną przeciwko m.in. chorobom nowotworowym.

Francuskie badania wykazały, że osoby z wysokim poziomem witaminy E w surowicy krwi znacznie rzadziej zapadają na choroby infekcyjne, przeziębienia.
Zmieniony ( 01.06.2006. )
Drukuj Wersja do wydruku Email Wyślij znajomym
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Tematy pokrewne
Nowości
Najczęściej czytane

R E K L A M AMiejsce na Twój link
Advertisement
© www.zdrowie.annet.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.