Start arrow Start arrow Nietrzymanie moczu poważnym problemem
Menu główne
Start
Alveo
Szukaj w serwisie
Napisali o nas
O autorach
Poleć nas znajomym
Regulamin witryny
Polityka prywatności
Przyślij artykuł
Sondy

Osada Podzamcze Park - Chęciny - dla inwestorów

Polecamy

Zdrowy organizm

Alveo

Oczyszczanie organizmu

Zygmunt WilkowskiBiocybernetyk

Zygmunt Wilkowski

 

Zdrowe odżywianie

Choroby cywilizacyjne

Nieuleczalne choroby - jak je wyleczyć?

Jak pokonać nowotór złośliwy? Spraw, aby nowotwór, rak nie był dla Ciebie zagrożeniem!

 

Analiza mikropierwiastkowa - ankieta

 

 
"Postawa ignorancji nie zmienia nic w świecie zewnętrznym, jak również w świecie ignoranta." - Artur Nowak
Cytat dnia
Cynik to człowiek ,który zna cenę wszystkiego a nie zna wartości niczego.
Nietrzymanie moczu poważnym problemem
14.06.2006.

 Doktor Dileep Chaurasia, indyjski profesor i specjalista w dziedzinie urologii stwierdził że obecnie problem nietrzymania moczu dotyczy co dziesiątej osoby powyżej 65-roku życia. W Indiach na tę dolegliwośc cierpi blisko 50 milionów ludzi.

 

Nietrzymanie moczu dwukrotnie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Dolegliwość ta ma ogromny wpływ na jakość życia, gdyż ludzie cierpiący na nią znacznie częściej doznają różnorodnych problemów psychologicznych - do depresji włącznie. Problememe jest także to, iżl osoby majace tego typy problemy z czasem całkowicie wycofują się z jakiegokolwiek życia poza domem, a co za tym idzie przestają dbać o siebie tak jak powinni.

Doktor Chaurasia pdkreśla, że nietrzymanie moczu nie powinno być uważane za "naturalną kolej rzeczy" w procesie starzenia się a osoby z tą dolegliwością mają wiele możliwości jej leczenia i zapobiegania nieprzyjemnym skutkom. Nietrzymanie moczu nie jest także żadnym przeciwskazaniem dla jakiejkolwiek aktywności osób starszych.

- Zwykle ludzie tak bardzo wstydzą się swojej przypadłości, że nie mówią nawet o niej prowadzącemu lekarzowi i wolą się wycofać z życia społecznego niż komukolwiek zdradzić "wstydliwą" tajemnicę. Tymczasem niemal wszystkie typy tej dolegliwości często są całkowicie wyleczelna i to bez wzgledu na wiek - mówi dr Chaurasia.Najczęściej zdarzające się przypadki nietrzymania moczu są związanie z menopauzą u kobiet oraz przerostem prostaty u mężczyzn. Nieco rzadziej zdarzają się takie powody jak słabe mięśnie zwieraczy, skłonność do obstrukcji, częściowy paraliż, cukrzyca, czy stan zapalny cewki moczowej. Nietrzymanie moczu może być także związane z zażywaniem konkretnych leków albo ze stresem.
W większości przypadków w celu usunięcia przykrej dolegliwości wystarczą ćwiczenia mięśni odpowiedzialnych za trzymanie moczu (mięsień kegla, zwieracze) połączone z kuracją farmakologiczną. Niekiedy potrzebne są także specjalne zastrzyki zwiększające napięcie mięśni, implanty umieszczone w okolicy cewki moczowej lub nawet interwencja chirurgiczna. Pocieszające jest to, że niemal każdy przyadek neitrzymania moczu daje się wyleczyć.

Źródło: senior.pl

-> Posłuchaj jak możesz pomóc sobie używając suplementów.


 

Zmieniony ( 05.07.2006. )
Drukuj Wersja do wydruku Email Wyślij znajomym
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Tematy pokrewne
Nowości
Najczęściej czytane

R E K L A M AMiejsce na Twój link
Advertisement
© www.zdrowie.annet.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.